3. ЦСКА измъкна трудна победа срещу Пирин Балканстрой – 3:2 в Разлог

ЦСКА измъкна трудна победа срещу Пирин Балканстрой – 3:2 в Разлог

Волейболистите на ЦСКА записаха трудна победа с 3:2 (25:23, 18:25, 33:31, 17:25, 15:12) гейма срещу тима на Пирин Балканстрой в мач от третия кръг на волейболната Суперлига.

Първата част бе особено оспорвана. След като двата тима си размениха водачеството в началото и средата на гейма играчите на ЦСКА успяха да поведат с 22:18. Грешки на Филип Мейо и Остин Рестър позволиха на Пирин да се върне в играта при 23:23. След кратката почивка поискана от наставника на домакините „червените” успяха да затворят първата част.

Нещата се обърнаха във втория гейм, когато при второто техническо прекъсване Пирин водеше с 16:11. Авансът нарасна до седем точки при 22:15, а резултатът в геймовете бе изравнен, след като Филип Мейо прати началния си удар в мрежата.

В третата част нито един от двата тима не отстъпи и играта се водеше буквално точка за точка. Равенството бе нарушавано за кратко, но нито ЦСКА нито Пирин успяваха да се откъснат напред. След 22:22 двата състава постигнаха още девет равенства, което доведе мача до 31:31. ЦСКА показа по-издръжливи нерви и поведе с 2:1 след 33:31. Следващата част бе за домакините, които не възнамеряваха да се предават. Пирин поведе с 18:11, а това принуди треньора на „червените” да запази всичките си основни играчи за предстоящия тайбрейк. Пирин приключи четвъртия гейм без проблеми с 25:17.

В решаващия тайбрейк ЦСКА поведе с 8:5, но след три последователни точки допусна да бъде изравнен. Филип Мейо изведе гостите до 11:9, а в последствие блокадата на „червените” се погрижи и за крайното 15:12.