3. ЦСКА и Пирин Балканстрой с победи в първите мачове в Бургас от турнира за Купа „Филипови 2000”

В бургаската зала „Младост” започна втората част от турнира за Купа „Филипови 2000”. В първия мач от програмата ЦСКА надигра лесно Черно море БАСК с 3:0 гейма (25:16, 25:20, 25:20) за 1 час и 1 минута игрово време.

В бургаската зала „Младост” започна втората  част от турнира за Купа „Филипови 2000”. В първия мач от програмата ЦСКА надигра лесно Черно море БАСК  с 3:0 гейма (25:16, 25:20, 25:20) за 1 час и 1 минута игрово време.

Филип Майо и представящият се все по-добре посрещач на „червените” Бойко Бонев си разделиха първото място по резултатност за победителите с по 12 точки.

ЦСКА (София): Зарев, Майо 12, Паскуал, Бонев 12, Иванов, Ненчев, либеро Салпаров, Колев
Старши треньор: Александър Попов
Черно море БАСК (Варна): Илиев, Янков, Пенчев, Милушев, Тодоров, Йосифов, либеро Кънев, Георгиев, Генов, Михайлов
Старши треньор: Юли Тупанков

Във втория мач за деня Пирин Балканстрой също постигна чиста победа над отбора на Монтана. Момчетата на Мирослав Живков срещнаха затруднения само в първи гейм, който спечелиха с 29:27 точки. Останалите две части завършиха съответно 25:21 и 25:16 в полза отново на отбора от Разлог. Със сериозна резултатност в тази среща се отличи Станислав Петков Пирин, който отбеляза 27 точки и това го превърна в най-добър реализатор в мача. За