3. ЦСКА e на финал след нова драма с Монтана

ЦСКА e на финал след нова драма с Монтана

"Червените" ще играят за титлата за пръв път след 2011 година

ЦСКА ще играе за титлата във волейболната Суперлига. "Червените" победиха Монтана с 3:2 (-22, 20, 20, -22, 12) в четвъртия мач от полуфиналната серия и с 3-1 успеха елиминираха съперника. На финала тимът на Александър Попов ще се изправи срещу шампиона Нефтохимик 2010.

И този двубой бе много равностоен, драматичен и изпълнен с емоции и обрати.

Треньорът на Монтана Даниел Пеев бе направил две промени в титулярния състав в сравнение с третия мач. На мястото на Константин Абаев започна вторият разпределител Делчо Раев. Либеро за гостите бе Кристиян Петров. Добромир Иванов, който вчера се контузи, бе в залата, но с шина на крака.

В състава на ЦСКА нямаше промени в стартовия състав.

Трибуните на зала "Христо Ботев" отново бяха пълни, като гостите също имаха подкрепа от фенове от Монтана.

Първата част бе доста оспорвана като нито един от двата отбора не успя да се откъсне с повече от две точки. В края играта бе равностойна. Монтана взе аванс от 23:21 след ас на Иван Латунов, а Кирил Клец затвори гейма също с директна точка от начален удар.

В началото на втората част "червените" дръпнаха с 3 точки след успешна блокада и ас на Красимир Гайдарски. Монтана се доближи на точка (12:11), но "армейците" се бранеха успешно, сервисът им затрудняваше гостите и разликата стана 6 точки при 18:12. На полето за Монтана се появи Константин Абаев на мястото на Раев, а Мартин Пенев смени Аспарух Аспарухов. ЦСКА задържа аванса и изравни геймовете.

В третата част Делчо Раев се завърна в игра. ЦСКА имаше леко предимство от две точки при втората задължителна пауза, а ас на Ивайло Стефанов направи разликата 3 точки. Даниел Пеев отново потърси промяна като на полето се появиха Леон Тончев, Мартон Пенев и Абаев. "Армейците" обаче показаха стабилна игра и поведоха с 2:1.

Монтана започна силно в четвъртия гейм, натисна ЦСКА със сервис, направи няколко блокади и поведе с 8:2 при първата пауза. В състава на гостите се появи Себастиан Роата, за ЦСКА Иван Крачев смени Венцислав Георгиев, а Тодор Костов влезе на мястото на Гайдарски. До края треньорите продължиха да търсят оптималните състави, а гостите успяха да стигнат до пети гейм.

Тайбрекът бе изключително оспорван, като при 8:8 гостите допуснаха две грешки, позволиха на съперника да контраатакува и "червените" дръпнаха с две точки, след което затвориха гейма на 12. Така ЦСКА ще играе на финал за пръв път от 2011 година.