3. Цецо Соколов класира Зенит на финала за Купата на Русия

Цецо Соколов класира Зенит на финала за Купата на Русия

Грандът от Казан срази Кузбас

Зенит (Санкт Петербург) и Зенит (Казан) се класираха за финала в турнира за Купата на Русия по волейбол за мъже. Финалният турнир се провежда в Москва, а двата отбора спечелиха убедително с по 3:0 гейма своите мачове. Зенит (Казан) с българина Цветан Соколов в състава си отстрани с 3:0 (25:20, 25:15, 25:18) Кузбас (Кемерево) и ще спори за трофея за шести пореден път. Соколов завърши мача като най-резултатен за тима си с 15 точки, а отделно от това имаше решаващи намеси в края на втория и на третия гейм.

В другия полуфинал Зенит (Санкт Петербург) отстрани Динамо (Москва) с 3:0 гейма (25:23, 25:22, 25:21). Финалната среща между двата Зенита ще се състои в четвъртък от 21.00 часа българско време. Отборът от Казан нямаше проблеми и в трите гейма, след като разчиташе на звезди като Соколов, Ървин Нгапет и Максим Михайлов.

Още в 1-ия гейм няколко добри начални удара на Нгапет позволиха на отбора от Татарстан да се откъсне със 7:3, а Соколов проби блока на Богдан Гливенко. До края на частта още на два пъти българският нападател проби при 19:17 и 20:17.

Във втората част след 13:4 с важни атаки на Соколов изходът беше ясен. Но третият гейм беше най-равностоен, след като атаките на Гливенко (завършил с 14 точки за Кузбас) започнаха да се получават. Равностойно беше до 14:14, след което Михайлов и Соколов решиха изхода с аванса от 5 точки- 20:15.