3. Трифон Лапков на финал за Купата на Холандия след чудесна игра

Трифон Лапков на финал за Купата на Холандия след чудесна игра

Това стана факт, след като Абиант постигна феноменален обрат над най-големия си съперник Орион с 3:2

Българският волейболист Трифон Лапков и тимът му Абиант Ликургус (Грьонинген) се класираха за финала в турнира за Купата на Холандия.

Това стана факт, след като Абиант постигна феноменален обрат над най-големия си съперник Орион с 3:2 (24:26, 22:25, 25:22, 25:17, 15:7) гейма и в реванша. Първият мач от полуфиналната серия бе завършил отново 3:2 за тима от Грьонинген.

Юношата на Виктория Волей (Пловдив) игра през цялото време и стана втори по резултатност състезател в мача. Пловдивчанинът завърши с 21 точки (1 блок, 49% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане). Само с една точка повече от него приключи съотборникът му и капитан Витце Кооистра.

Финалът за трофея е на 18 февруари срещу отбора на Ланд Таурус. Интересното е, че точно преди 5 дни Трифон Лапков и съотборниците му от Абиант разгромиха този съперник с 3:0 гейма в мач от холандското първенство.