3. Треньорът на Енисей: В първите 2 гейма се провалихме, но все пак спечелихме

Треньорът на Енисей: В първите 2 гейма се провалихме, но все пак спечелихме

Големината на "Колодрума" стреснала гостите в началото

Треньорът на волейболния Енисей (Красноярск) Александр Кошкин бе и радостен, и леко недоволен след успеха на възпитаничките му при гостуването на Марица (Пловдив) снощи.

Гостите успяха да обърнат резултата и от 2:0 за пловдивчанки, се пребориха за 2:3.

„Очаквахме този мач да е толкова тежък. И преди него казвах, че ни устройва победа с какъвто и да е резултат. В първите геймове се провалихме напълно. После полека успяхме да намерим своята игра и успехът ни се усмихна. Направихме крачка към групите на Шампионската лига, но всичко може да се промени.

Решаваща винаги е втората среща, но тя няма да е толкова тежка. Марица е добър отбор, както и очаквахме. Просто не очаквах от моя отбор да играе толкова лошо в първите два гейма”, заяви Александр Кошкин.

Волейболистката Наталия Малъйх пък разкри, че тя и съотборничките й са били леко притеснени от голямата зала, в която е трябвало да играят у нас и това е довело до по-слабата игра в началото.

„Стана чудесен мач. Марица е добър отбор. Играят бърз волейбол. Имат добро първо темпо и крайни нападателки. За нас беше много трудно, защото сме свикнали на малката зала в нашия град, а тук залата е много голяма.

Загубихме първите два гейма, но после се поуспокоихме и започнахме да си вършим работата по-добре. Играхме заедно като отбор. Мисля, че в реванша ще ни е малко по-лесно, защото играем у дома, пред своите фенове, които ще ни помогнат”, допълни Малъйх.