3. Тренто поведе на Кунео в полуфиналната серия след трудна победа с 3:2

Тренто поведе на Кунео в полуфиналната серия след трудна победа с 3:2

Тренто победи Кунео в първия мач от българския сблъсък в полуфиналните плейофи на италианската серия А1. Диагоналът на националния отбор, който защитава фланелката на Кунео – Владимир Николов не игра в мача срещу Матей Казйиски и компания поради контузия. Ден преди сблъсъка, Владо счупи пръст по време на тренировка и пропуска и първите мачове от Световната лига.

Трентинци започнаха мача отлично в препълнената „Пала Тренто” – първите два гейма бяха спечели на 19 и на 18 точки. Последва обаче изключително оспорвана трета част, в която двата отбора не успяха да затворят гейма до 25-та точка и в крайна сметка гостите, водени от Силвано Пранди спечелиха с 32:30. Четвъртият гейм също бе спечелен от Кунео – 25:21. Домакините обаче не допуснаха изненада в тайбрека и спечелиха с 15:10 точки.

Най-резултатен в двубоя бе съотборникът на Матей Казийски – Леандро Висото Невеш с 31 точки. Нашият волейболист се нареди втори в тази класация с 24 успешни отигравания, като естествено, направи актив от две точки от начален удар.

Така Тренто поведе в серията с 1:0 победи. Следващият с блъсък между двата тима е на 22 април като този път мачът ще се играе в Кунео.

Интересно бе и преди мача, когато публиката в залата на Тренто видя как българският треньор на новите европейски клубни шампиони Радостин Стойчев поздрави и поднесе подарък на своя опонент в сблъсъка и настоящ треньор на националния отбор на България Силвано Пранди.

Итас Диатек Тренто – Бре Банка Ланути Кунео – 3:2 (25:19, 25:18, 30:32, 21:25, 15:10)

В другия мач, който също имаше българско участие, макар и с италиански привкус, отборът на Христо Златанов – Копра Пиаченца загуби от Лубе Банка Марке Мачерата с3:0 гейма (25:22; 25:15; 25:18), а българинът с италиански паспорт се отчете с 6 точки за своите. Следващата среща между Мачерата и Копра Пиаченца е на 21 април.