3. Тренто остава лидер, но загуби точка в последния си мач в Италия

Тренто остава лидер, но загуби точка в последния си мач в Италия

Три от четирите "български" отбора в мъжкото първенство на Италия се поздравиха с победи в 16-тия кръг, изигран вчера. Воденият от Радостин Стойчев временен лидер в класирането Итас Диатек Трентино (Тренто) се затрудни като гост на последния в таблицата Антонвенета (Падуа) и допусна загубата на една точка, тъй като срещата отиде в тайбрек - 2:3 (23:25, 26:24, 25:19, 26:25, 9:15). MVP на мача и топреализатор за победителите стана Матей Казийски. Той се отчете с 22 точки, като цели 6 от тях дойдоха директно от начален удар. Казийски добави 15 от атака и 1 от блокада. Другият българин в отбора Красимир Стефанов влезе за малко като резерва в четвъртия гейм, но не регистрира точков актив.

Три от четирите "български" отбора в мъжкото първенство на Италия се поздравиха с победи в 16-тия кръг, изигран вчера.

Волейболист на България за 2008 г. Владимир Николов не бе особено ефективен в атака, но все пак стана втори по резултатност за победата на водения от Силвано Пранди Бре Банка Ланути (Кунео) над гостуващия Акуа Парадизо Габека (Монтикиари) с 3:0 (25:22, 25:21, 25:20). Българинът отбеляза 13 точки (2 аса, 9 атаки, 2 блокади).

Подобно на Николов се представи и капитанът на Копра Нордмеканика (Пиаченца) Христо Златанов при домакинската победа над Сисли (Тревизо) с 3:1 (20:25, 25:22, 25:20, 25:22). Със своите 18 точки (3 аса, 14 атаки, 1 блокада) Златанов бе втори по резултатност за отбора си, но не бе особено ефективен нито на посрещане, нито в нападение, и получи една от най-ниските оценки измежду съотборниците си.

Доскорошният водач в таблицата Лубе Банка Марке (Мачерата) победи у дома Тоно Калипо (Вибо Валентия) с 3:1 (25:16, 23:25, 25:20, 26:24). Най-резултатен за гостите стана българският диагонал Венцеслав Симеонов с 21 точки (1 ас, 18 атаки, 2 блокади).

След мачовете от 16-тия кръг, Итас Диатек Трентино с 37 точки продължава да държи първото място, но вече само на точка пред втория Лубе Банка Марке и на две пред третия Бре Банка Ланути. Копра Нордмеканика е четвърти с 33 точки, а Тоно Калипо слезе на единадесетото място с 18.