3. Тренто даде гейм на Йихострой; Копра без шансове след загуба в Полша

Тренто даде гейм на Йихострой; Копра без шансове след загуба в Полша

На противоположни полюси се представят в Шампионската лига за мъже двата италиански отбора с български представители.

Воденият от Радостин Стойчев Тренто спечели гостуването си на Йихострой (Ческе Будейовице, Чехия) с 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:20) и продължава да е първи в Група A с 4 победи и 1 загуба.

Матей Казийски отбелйза 9 точки от атака в мача, а Цветан Соколов, който влезе за малко в игра от ъгъла, направи 1 точка от единственото нападение, което мина през него. Въпреки че до края на груповата фаза в най-престижния европейски клубен турнир остава само още един кръг, Трентино все още не е стопроцентов участник в осминафиналите.

Затова пък КопрАтлантиде (Пиаченца) на Христо Златанов вече няма и теоретични шансове да продължи напред в Шампионската лига след като снощи загуби гостуването си на Ястжембски Венгел (Ястжембе-Здруй, Полша) с 2:3 (25:18, 19:25, 25:19, 19:25, 11:15), въпреки че на два пъти поведе в резултата.

Българският капитан на Вълците, който в първите четири гейма игра като титуляр, а в тайбрека влезе като резерва, завърши с 13 точки (12 атаки, 1 блокада). Копра е на последното четвърто място в Група E с 1 победа и 4 загуби, но дори и да се добере до третото след последните мачове, със сигурност няма да има най-добри показатели сред третите отбори в групите.