Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

Тежка загуба допусна мъжкият национален отбор по волейбол в предпоследния си мач от Лигата на нациите. Селекцията на Джанлоренцо Бленджини отстъпи с 0:3 гейма от Куба – 18:25, 20:25, 18:25 в Любляна, Словения.

И в трите гейма нашите бяха в ролята на изоставащ, а сблъсъкът приключи за малко повече от един астрономически час.

България все пак запази 14-ото си място в класирането с актив 3 победи и 8 загуби. В същото време кубинците са осми с актив 5/6 и 17 точки. Утре за „трикольорите“ един последен мач срещу Аржентина.

Срещу Куба Венислав Антов, който направи официален дебют при загубата от световния шампион Италия в четвъртък, бе най-резултатен за българите с 12 точки. Капитанът Алекс Грозданов добави 8, докато Аспарух Аспарухов се отчете със 7. За Куба Майкъл Санчес наниза 13.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години