3. Тетевен обърна ЦСКА от 0:2 гейма

Тетевен обърна ЦСКА от 0:2 гейма

Десетата поредна загуба за Левски дойде в Кърджали

Тетевен Волей (Тетевен) записа петата си победа от началото на сезона. В последния за 2015 година кръг от Суперлигата Тетевен спечели с 3:2 гейма срещу ЦСКА (София) пред близо 400 свои верни привърженици в зала "Георги Бенковски" в планинския град.

Възпитаниците на Петър Мечкаров показаха характер, след като обърнаха развоя на мача от 0:2 гейма, а ключов се оказа третият гейм, който спечелиха след маратонско 30:28. Най-резултатен за домакините бе Емилиян Мирчев с 32 точки, а Александър Кордев добави 14.

Така отборът на Тетевен Волей се изравни по точки и победи с ЦСКА, но отстъпва на осмата позиция заради по-лошото си геймово съотношение. За Тетевен победата бе втора поредна, а играчите на Александър Попов допуснаха втората си поредна загуба.

Арда (Кърджали) победи като домакин Левски Бол (София) с 3:0 (25:20, 25:21, 25:18 ) в местната зала Арпезос. Така кърджалийци завършиха с успех есенния дял от шампионата на свой терен. Волейболистите на Арда отбелязаха шеста победа, като с четири загуби и 17 точки заемат пето място преди завършването на останалите двубои от последния кръг. Левски записа десета загуба в шампионата, като е без спечелена точка до сега.

Домакините доминираха почти през цялото време на мача. Волейболистите на Сините се противопоставиха единствено във втория гейм, когато поведоха с 3:0 и 9:5. Впоследствие обаче кърджалийци направиха точкова серия, като стопиха пасива си. Последва равностойна игра, като в края на гейма домакините отново си взеха своето. В третата част тимът на Арда отново диктува развоя, като дори поведе с 22:13 и само последвало отпускане доведе до повече точки в аткива на Сините.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"