3. Супер Бобо най-резултатен при загуба на Панатинайкос

Супер Бобо най-резултатен при загуба на Панатинайкос

Пао отстъпи с 0:3 на Хипо Тирол Инсбрук

Панатинайкос допусна донякъде изненадваща загуба с 0:3 (23:25, 25:27, 30:32) пред собствена публика от Хипо Тирол Инсбрук в среща от предпоследния кръг на група F на Шампионската лига по волейбол.

Българският състезател Боян Йорданов бе титуляр за гръцкия тим и бе най-резултатен в мача заедно със съотборника си Илиас Лапас с по 15 точки.

Срещата започна равностойно и след като първият гейм вървеше точка за точка, в края австрийците успяха да се възползват от грешки на домакините и го взеха с 25:23.

Втората част вървеше далеч по-убедително за гостите, които дори имаха аванс от пет точки при 17:12. Панатинайкос обаче успя да се приближи до съперника, но в крайна сметка пак отстъпи, този път с 25:27.

В третия гейм домакините дълго време поддържаха аванс от две точки, но при 21:22 дори допусна обрат. Развръзката бе особено драматично и първо Пао, а след това и Хипо Тирол изпуснаха няколко геймбола, но в крайна сметка австрийците спечелиха с 32:30.

Така Панатинайкос изпусна втората позиция в групата и преди утрешната среща между Динамо Москва и Рьозеларе е трети с 5 точки. Втори вече е Хипо Тирол Инсбрук със 7 точки. Динамо е убедителен лидер с гарантирано първо място с 11 точки, а Рьозеларе е с 4.