3. Страши Филипова с най-добър сервис в Европейската лига

Страши Филипова с най-добър сервис в Европейската лига

Мария Филипова избрана за най-добро либеро

Женският национален волейболен отбор не успя да завоюва титлата в Европейската лига, след като загуби финалния двубой срещу Сърбия с 1:3 гейма.
Въпреки всичко постижението на националките е съизмеримо с най-големите успехи на родния волейбол. Своеобразна утешителна награда за вторите в Европа станаха двете индивидуални награди, които прибраха Страшимира Филипова и Мария Филипова след финала на турнира.

Страши получи индивидуалната награда за най-добър сервис в турнира, докато нейната съфамилничка Мария, която пък бе удостоена с приза за най-добро либеро на турнира.

Логично сръбкините обраха болшинството награди. За най-ценен играч бе избрана Йелена Николич, докато една от най-силните във финала Йована Бракочевич получи наградата за най-добър атакуващ играч. Най-резултатна пък е Неслихан Дарнел от състава на домакините Турция.

След мача селекционерът на представителния ни тим Драган Нешич призна превъзходството на сръбския тим.

„Имахме силни за един силен гейм, но не и за цял мач. Сърбия разполага със силен отбор. Не успяхме да повторим вчерашната си игра срещу Турция”.