3. Страхотен Матей изведе Тренто до нова победа - 3:2 гейма над Марми Ланца

Страхотен Матей изведе Тренто до нова победа - 3:2 гейма над Марми Ланца

Българският ас завърши с 25 точки при победата с 3:2 гейма над Марми Ланца (Верона)

Отново страхотен Матей Казийски изведе Тренто до нова в италианската Серия А1. Вчера българският национал записа 25 точки при трудната победа с 3:2 гейма над Марми Ланца (Верона).

Успехът е 13-и пореден за отбора воден от Радостин Стойчев и Трентино е безапелационен лидер в класирането с актив от 26 точки.

Тимът на националния селекционер Силвано Пранди спечели домакинството си с 3:0 (27, 23, 23) над Присма (Таранто), а отборът от Пиаченца, с българина с италиански паспорт в редиците Христо Златанов, би също с 3:0 (18, 21, 14), но при гостуването на Аран Кучине Абруцо (Пинето). Така двата тима имат по 22 точки и са съответно на второ и трето място в подреждането.

Волейболистите и треньорският екип на Итас Диатек (Трентино) посветиха тази победа на бащата на една от най-верните фенки на тима - Даниела Филипи. Родителят на момичето почина броени часове преди началото на мача.

След днешната трудна победа отборът на Радостин Стойчев ще има две седмици за възстановяване и тренировки, тъй като за идния уикенд в Рим е насрочено тазгодиншото издание на "Ол старс волей".

Следващият мач на световния клубен шампион ще бъде в четвъртък, 26 ноември. Тогава Итас гостува на Йога (Форли) за мач от 12-ия кръг в редовния сезон на Серия А1.