3. Словакия разтопи Финландия в "Арена Армеец"

Словакия разтопи Финландия в "Арена Армеец"

3:1 за словаците и "Суоми" събират багажа за вкъщи

Словакия постигна победа с 3:1 (25:20, 25:16, 21:25, 25:19) срещу Финландия във втората си среща от група "В" на олимпийския квалификационен турнир в зала "Арена Армеец" и по този начин остава в сметките за попадане на полуфиналите.

Класирането в следващата фаза за момчетата на Стефан Хртянски обаче минава през задължителна победа срещу Италия утре.

Наставникът на Суоми Даниел Кастелани пък остави резерви две от зведите си, разпределителя Мико Еско и центъра Константин Шумов, тъй като срещата до голяма степен бе без значение за тима му.

Първите два гейма се развиха по перфектен начин за Словакия и тимът от рано си осигуряваше добра преднина, информира bgvolleyball.com.

На второто техническо прекъсване в първата част авансът на словаците бе 16:10, а във втората 16:8. Третият гейм също тръгна в подобно темпо и Словакия поведе с 8:6, но тук Суоми показа характер и само за честта си осъществи обрат до 12:9.

Оли Кунари се отчете с много силен сервис в тези минути. Той завърши срещата с три аса. Словакия намали до 18:19, но отново изпусна ритъма на двубоя и без много драма се прости с гейма. В четвъртата част Словакия отново бе с добра преднина в края и спокойно затвори мача.

Българският национален отбор почива днес, а в утрешния мач се изправя срещу тима на Испания.

Мачове от втория ден на олимпийската квалификация по волейбол за мъже, която се провежда в София: