3. Славия взе петото място след 3:1 над Спартак 96

Славия взе петото място след 3:1 над Спартак 96

Женският волейболен тим на Славия завърши на петото място в турнира за Купата на България, след като постигна победа с 3:1 гейма (25:23, 18:25, 28:26, 25:22) над тима на Спартак 96 (Плевен).

И трите гейма, които софиянки спечелиха, бяха доста оспорвани, докато във втория те не бяха равностойни на плевенския си съперник. След като водеха с 5 точки аванс в първата част, момичетата на Стефан Демерджиев допуснаха Спартак да намали разликата до 23:24 преди да затворят гейма в своя полза.  В третата част Спартак водеше на първото техническо прекъсване, Славия - на второто.

Първи до геймбол достигнаха плевенчанки при 24:23, но последната дума в гейма имаха софиянки - 26:28.  В четвъртата част Белите водеха в резултата през по-голямата част и, въпреки че допуснаха на два пъти изравняване при 11:11 и 21:21, в крайна сметка наложиха волята си и оставиха Спартак 96 на шестото място.