3. Шеста победа за българските волейболистки на Европейската лига

Шеста победа за българските волейболистки на Европейската лига

Момичетата ни победиха Румъния с 3:0

Женският отбор на България победи Румъния с 3:0 (21:11, 21:9, 21:15) в първия мач от последния турнир на предварителна група А на Европейската лига, който се провежда в Двореца на културата и спорта във Варна, съобщава bgvolleyball.com.

Натрупаните загуби в турнирите досега не пречеха на родните волейболистки до водят в класирането на групата, а след тази победа те са и еднолични лидери с 21 точки. Втори засега са румънките с 16 точки.

За разлика от досегашните срещи, в този мач тимът на България показа една класа над съперничките си, които на два пъти надделяваха след петгеймови битки. Така, в последния четвърти турнир на родна земя, българските момичета демонстрираха тази форма, която е нужна за успешното представяне във финалната четворка на Лигата, която е следващата седмица отново във Варна. Родните националки преодоляха с лекота румънките, като тормозеха съперничките със насочен сервис. И в трите части нашите взимаха огромна преднина, като почти в трениръвъчно темпо затвориха мача за 55 минути игра.

С най-голям актив в мача завърши Добриана Рабаджиева с 15 точки. Цветелина Заркова добави 14 точки за победата