3. Шампионско 3:1 за Левски над Арда

Шампионско 3:1 за Левски над Арда

След невероятните 9 поредни победи, преди минути волейболистите на Арда бяха буквално разбити от шампиона Левски Сиконко с 3:1 гейма (25:18, 23:25, 15:25, 14:25). Срещата се игра в столичната зала „Васил Симов” и бе от програмата на 6-ия кръг на турнира „Атаро Клима”, който е част от националната Суперлига.

Първата част на мача започна много равностойно, а на първата техническа пауза „сините” водеха с 8:6. След това обаче кърджалии взеха инициативата в гейма и при второто прекъсване обърнаха резултата в своя полза – 16:14. До края на частта те дадоха на столичани само четири точки и я спечелиха с 25:18.

Повратният момент в мача бе във втория гейм, когато Георги Братоев и компания вдигнаха рязко нивото си на игра. Капитанът на „сините” започна да разпределя топките към нападателите далеч по-добре, отколкото през първата част и по този начин разкъса стабилния блок на Арда. В крайна сметка играчите на Левски спечелиха трудно втория гейм с 25:23.

В последните две части състезателите на тима от Кърджали тотално свалиха гарда и бяха унизени по доста неприятен начин. Шампионите буквално ги размазаха с 25:15, а в последния четвърти гейм бяха дори още по-безпощадни, печелейки го с 25:14.