3. Шампионите губят контрола в Румъния

Шампионите губят контрола в Румъния

Нефтохимик отстъпи с 1:3 на Аркада (Галац)

Нефтохимик 2010 (Бургас) отстъпи с 1:3 (25:22, 21:25, 22:25, 27:29) на Аркада (Галац) в първия приятелски мач между двата отбора, изиграл се днес в Румъния.

Двата отбора изиграха и допълнителен пети гейм, който румънският тим воден от българския треньор Николай Желязков отстъпи с 27:29.

Българските шампиони бяха по-добри край мрежата, където реализираха повече блокади (11-10) и записаха повече директни точки от сервис (5-2). Двата отбора се отчетоха с 59% позитивно посрещане, но домакините от Галац бяха по-добри в атака (57%-47%).

Най-резултатен за Аркада беше Никола Ковачевич с 19 точки (2 аса, 57% позитивно посрещане и 63% ефективност в атака), а българският диагонал в състава на румънския тим Жани Желязков се появи в игра в допълнителния пети гейм, но не успя да запише точка.

За Нефтохимик Вячеслав Шарапович се разписа с 15 точки (1 ас, 2 блока, 40% ефективност в атака), Валентин Братоев заби 13 точки (2 аса, 1 блок, 59% позитивно посрещане и 53% ефективност в атака), а Георги Петров добави 12 точки (1 ас, 4 блока, 46% позитивно посрещане и 39% ефективност в атака).

Утре е втората контрола между двата отбора.