3. Сензацията Хебър продължава без загуба във волейболното първенство

Сензацията Хебър продължава без загуба във волейболното първенство

Най-резултатен за победителите беше Брадли Гънтър с 24 точки

Хебър (Пазарджик) продължава без загуба от началото на сезона във вобейлната Суперлига на България. "Тигрите" записаха шести пореден успех, след като се наложиха с 3:0 (17, 23, 14) при гостуването си на Марек Юнион-Ивкони (Дупница).

Така с 18 точки пазарджишкият тим продължава да е лидер, Марек е трети с 10 (4 победи, 2 поражения).

Гостите от Хебър започнаха силно в първия гейм и диктуваха играта през цялото време, за да го спечелят с 25:17. Играта във втората част тръгна равностойно, след което Марек поведе. Дупничани поддържаха преднината си и това принуди Атанас Петров да направи двойна смяна, като в игра се появиха Спас Байрев и Светослав Станков. "Тигрите" от Пазарджик стопиха разликата докрай и дори излязоха с 4 точки напред. В крайна сметка Хебър спечели гейма с 25:23. В третата част гостите тръгнаха ударно и взеха стабилна преднина. Волейболистите на Виктор Карагьозов опитаха да ги настигнат, но не успяха.

Най-резултатен беше Брадли Гънтър с 24 точки (4 аса, 5 блокади). Александар Ляфтов приключи с 12 точки (3 аса).

За дупнишкия тим Ивес Мутабази се отчете с 10 точки (2 блокади).

В следващия кръг Хебър приема Дунав, а Марек гостува на Черно море. Двубоите са на 1 декември (събота).