3. Сърбия се класира за финала на „Файнъл Фор” за жени

Сърбия се класира за финала на „Файнъл Фор” за жени

Националният женски отбор на Сърбия по волейбол се класира за финала на Европейската лига, след като надигра Франция с 3:2 гейма (25:21, 25:15, 21:25, 18:25, 15:10) за 1 час и 49 минути. Турнирът „Файнъл Фор” се провежда в Кайзери (Турция), а финалът и мачът за 3-о и 4-о място са утре.

Срещата започна точка за точка като и двата тима не успяваха да дръпнат с голяма разлика. В края на гейма сръбкините успяха да вземат комфортна преднина от четири точки и затвориха частта при 25:21 за 23 минути. През втория гейм представителките на западната ни съседка буквално разбиха французойките, побеждавайки ги на 15. И когато всички мислеха, че Сърбия ще спечели мача в три гейма, представителките на Франция успяха да се върнат в мача, печелейки частта с 25:21. В четвъртия гейм „петлите” съсипах сръбкините и ги победиха с 25:18, но в тайбрека западните ни съседки бяха безпощадни и спечелиха с 15:10.

В момента се играе срещата между България и Турция, а победителките от този мач ще се изправят утре срещу Сърбия в битка за 1-то място. Загубилите съответно ще трябва да определят кой тим ще вземе бронзовите медали и кой ще завърши надпреварата четвърти.