3. Сърбия без проблеми на полуфинал на Европейското (ВИДЕО)

Сърбия без проблеми на полуфинал на Европейското (ВИДЕО)

Момичетата на треньора Зоран Терзич биха категорично приятната изненада на турнира до момента Беларус

Олимпийският волейболен вицешампион при жените Сърбия се класира без проблеми за полуфиналите на Европейското първенство в Азербайджан и Грузия.

Момичетата на треньора Зоран Терзич биха категорично приятната изненада на турнира до момента Беларус с 3:0 (25:19, 25:12, 25:14) във втория 1/4-финал от програмата, игран тази вечер пред едва около 300 зрители в залата на Националната гимнастическа арена в Баку.

По този начин Сърбия се класира за финалната четворка на шампионата на Стария континент за четвърти пореден път. На полуфиналите бронзовите медалистки от преди 2 години ще играят срещу победителя от 1/4-финала между действащия шампион Русия и Турция, който е утре (29 септември). Полуфиналната среща пък по програма е в събота (30 септември) от 19,30 часа българско време.