3. Съперник на ЦСКА мачка в Русия

Съперник на ЦСКА мачка в Русия

Съперникът на ЦСКА евротурнирите се изравни с лидера във временното класиране Зенит

Волейболният гранд Белогорие (Белгород), където играе националът Николай Николов, постигна 9-а поредна победа в Суперлигата на Русия.

Българинът и компания се наложиха у дома над Нова (Новокуйбишевск), с национала Тодор Скримов, с 3:1 (21, 19, -21, 23) в мач от 13-ия кръг на шампионата.

По този начин, съперникът на ЦСКА евротурнирите,  се изравни с лидера във временното класиране Зенит (Казан). Двата тима имат по 12 победи, 1 загуба и 35 точки, като единствено геймовото съотношение дава предимство на шампионите от Казан.

Скримов и компания пък се смъкнаха на 8-о място със 7 победи, 6 загуби и 18 точки.

Ники Николов игра само в първия гейм за Белогорие, след което бе сменен от Руслан Ханипов. Българският център заби 5 точки (1 блок и 100% ефективност в атака) за успеха. Най-полезни за гранда от Белгород бяха звездата Дмитрий Мусерский (4 блока и 75% ефективност в атака) и Ян Ерещенко (1 блок, 1 ас, 60% ефективност в атака и 27% позитивно посрещане) с 19 и 17 точки за победата.