3. Русия удари Италия с 3:2 в Кордоба

Русия удари Италия с 3:2 в Кордоба

Отборът на Русия започна с победа участието си на финалите на Световната лига, след като надигра Италия с 3:2 гейма (25:14, 22:25, 26:24, 23:25, 15:7)

Отборът на Русия започна с победа участието си на финалите на Световната лига, след като надигра Италия с 3:2 гейма (25:14, 22:25, 26:24, 23:25, 15:7). Срещата се игра в зала „Орфео Супердомо” в Кордоба и бе първа от програмата на група „F” на надпреварата.

Най-резултатен за победителите бе Максим Михайлов с 18 точки (60% ефективност в атака), а Дмитрий Мусерский добави 17 точки (6 блока и 69% ефективност в атака). За тима на Италия Алесандро Фей приключи с 20 точки (2 аса и 44% ефективност в атака).

Така, възпитаниците на Даниеле Баньоли се нуждаят от победа в следващия си мач срещу Куба, за да се класират за полуфиналите. Срещата е тази вечер от 23:30 българско време.