3. Русия стартира с чиста победа участието на европейското по волейбол за мъже до 20 години

В събота Беларус се изправя срещу тима на Турция от 15.00 часа, а Русия среща Чехия от 20.00 часа

Русия започна с чиста победа участието си на Европейското първенство по волейбол за младежи до 20 години. В първата си среща от Група 2 руснаците победиха Беларус с 3:0 (25:13, 25:19, 25:16).

Русия започна страхотно мача, с разнообразни атаки и отлична игра на блокадата и набързо поведе с 8:3 при първото техническо прекъсване. Добрата игра на руснаците продължи, отборът започна да трупа преднина, която при второто прекъсване стана 10 точки - 16:6. Руският тим спокойно спечели първата част с 25:13.

През втория гейм тимът на Беларус подобри играта си. Независимо че руският тим поведе в началото на гейма, символичните гости успяха да изравнят при 6:6, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:6. Русия успя да изравни резултата при 11:11, последва още едно равенство, след което Беларус отново поведе, а при второто техническо прекъсване резултатът че 16:14 за гостите. Русия изравни при 16:16, последваха нови две равенства, след което руският тим реализира 7 срещу 1 точка и спечели втората част с 25:19.

През третата част руският тим отново показа класата си и успя да поведе с 8:2 при първото техническо прекъсване. Домакините поддържаха преднината си и авансът им при второто техническо прекъсване остана 6 точки - 16:10. Младите руски състезатели не срещнаха трудности до края на гейма и го спечелиха с 25:16 и съответно мача с 3:0. Във втория ден от надпреварата в групата утре Беларус се изправя срещу тима на Турция от 15.00 часа, а Русия среща Чехия от 20.00 часа.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"