3. Русия срази България с 3:0 във Варна, нашите ще гледат финалите в Белград по телевизията

Отборът на Русия успя да се наложи с 3:0 над тима на България в предпоследен мач от Световната лига. Нашите загубиха в отделните части с 25:21, 29:27, 26:24. Българските волейболисти се опитаха да победят, но в ключовите моменти късмета им изневери и те не успяха да вземат важна преднина в геймовете. След тази загуба нашите волейболисти загубиха шансовете си да се класират за финалите в Белград.

Волейболистите на Русия поведоха в резултата с 1:0 (25:21), след като успяха да обърнат резултата. Ключовият момент бе при резултат 18:16, когато нашите изпуснаха 4 възможности за точка. Руснаците бяха много стабилни на сервиз, а българите бяха колебливи в посрещането. Така след първия гейм Русия води на България с 1:0.

Руснаците успяха да спечелят втория гейм с резултат (29:27). По този начин шансовете на нашите за класиране на финалите в Белград се превърнаха в мираж. Българските волейболисти  играха много силно, а в последните няколко точки при критични ситуации Матей Казийски успя да вкара някои много важни точки, които обаче не помогнаха за затварянето на гейма.

В третата част видимо вече без настроение българските волейболисти дадоха инициативата на руснаците. Въпреки силната игра на гостите нашите се държаха и запазваха интригата в мача. Стигна се до 24:24 и тогава отново на сцената излезе руския сервиз, който разстрои  нашата блокада и от там дойде разликата от две точки 26:24.