3. Русия победи Куба с 3:2 гейма и доближи върха в група С

Русия победи Куба с 3:2 гейма и доближи върха в група С

Русия победи Куба с 3:2 гейма (25:14, 24:26, 19:25, 25:23, 25:23) в първи си домакински мач от двата, които лидерите в нашата група С играят помежду си през този уикенд. Домакините се наложиха трудно над детската градина на Орландо Блекууд след лесното начало на двубоя за тях.

Първият гейм бе безпроблемен за състава на Даниеле Баньоли – бързо и лесно 25:14. След това обаче домакините позволиха на Куба да спечели втората част и това даде криле на гостуващия тим. В третата част кубинците се справиха по-лесно и триумфираха с 25:19. След това обаче опитът си каза думата и руснаците спечелиха следващите две части с по 25:23 точки. Това доведе нещата до тайбрек, изходът от който бе голяма неизвестна до последната точка. Първо Куба поведе сериозно в резултата – 9:5, след това обаче Русия стигна до изравняване и от 12:12 тайбрекът се играеше точка за точка, а голямото надлъгване започна. Русия имаше няколко възможности, от които не успя да се възползва, за да приключи гейма по-рано. Така в петата, заключителна част се стигна до резултат от редовен гейм – 25:23 в полза на Русия и нови две точки в актива на втория във временното класиране. Куба трябваше да се задоволи с точка от днешния мач.

Най-резултатен за руснаците бе Полтавски с 24 точки, за Куба отново изпъкна Роберланди Симон, който направи 20 отигравания, завършили с точка в полза на неговия отбор.

Така след първите мачове от четвъртия кръг в група С Куба има 16 точки и остава начело в групата, Русия прибави нови две и вече е с актив от 14 точки. България запазва третата си позиция с 9, след днешната победа над Япония, а "самураите" са на четвърта позиция с 3 точки, спечелени при гостуването във Варна.