3. Резервите на Полша смазаха Бразилия

Резервите на Полша смазаха Бразилия

Полша записа първа победа в Световната лига, след като разби с 3:0 (26:24, 28:26, 25:21) като гост Бразилия във втория мач помежду им

Полша записа първа победа в Световната лига, след като разби с 3:0 (26:24, 28:26, 25:21) като гост Бразилия във втория мач помежду им. Миналата вечер "златистите" стигнаха до успеха със същия резултат, но този път гостите успяха да смълчат 6 хил. души в зала "Жинасио Чико Нето" в Маринга.

Първите два гейма бяха равностойни, но състезателите на гостите, по-голямата част, от които са младежи, успяха да ги затворят драматично. В третата част бразилците започнаха по-добре, което разколеба възпитаниците на французина Стефан Антига, но те успяха да изравнят при 15:15. В крайна сметка Полша успя да я вземе с 25:21, с което спечелиха и мача.

В друг мач от група "А" Италия не срещна особени проблеми у дома срещу Иран и победи с 3:0 (25:19, 25:22, 25:23). Това пък беше официален дебют за сърбина Слободан Ковач начело на иранския тим.

В група "В" Сърбия тръгна с измъчен успех 3:2 (25:20, 25:17, 22:25, 19:25, 15:13) над победителя от 2013 г. в турнира Русия. Тази вечер от 20:50 ч. двата отбора отново се изправят един срещу друг