3. Поредният си силен мач и победа записа Иво Кендеров в Средноевропейската лига

Поредният си силен мач и победа записа Иво Кендеров в Средноевропейската лига

Поредният си силен мач и победа записа българският волейболист Иво Кендеров. Неговият австрийски тим “Айх Доб” записа успех 3:1 гейма, като това стана при подновяването на срещите от Средноевропейската лига. Австрийският тим победи у дома хърватския “МОК Загреб” като отделните части приключиха 25:17, 19:25, 25:17 и 25:22. Кендеров, който е преотстъпен от “Марек Юнион-Ивкони” се отчете с 12 точки в актива си - 6 от облокада и още толкова от атака. През май договорът на 23-годишният централен блокировач приключва и той отново се връща при дупничани.

Първият си мач в шампионата на втора френска дивизия ще изиграе този уикенд и друг доскорошен играч на “Марек Юнион-Ивкони”. Либерото Владимир Георгиев замина преди седмица за страната на Де Гол и започна тренировки със “Сенекей”. “Сръбският наставник е преценил, че ще му бъде полезен повече като посрещач и няма да играе на титулярния си пост”, обясниха от дупнишкия клуб.

Георгиев е с контракт за 4 месеца и лятото отново се връща в Дупница.