3. Пирин вдигна купата в Разлог

Пирин вдигна купата в Разлог

Тимът на Пирин-Балканстрой победи и третия си съперник в турнира за Купа Балканстрой в Разлог и триумфира с трофея в препълнената зала „Септември”, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Домакините се наложиха над ЛукОйл-Нефтохимик с 3:1 (25:19, 25:19, 22:25, 25:17) и останаха еднолично начело на класирането с пълния брой от 6 точки. На второ място в подреждането остана шампионът на Азия Пейкан, трети гръцкия Ираклис и на последното четвърто място ЛУКойл –Нефтохимик.

Отново най-резултатен за разложани беше Александър Димитров с 21 точки при 74% успеваемост на атаката. Светослав Гоцев направи 12 точки, от които 5 блокади.

Толкова добави и Станислав Петков, като три от неговите дойдоха директно от начален удар. За бургазлии най-резултатни с по 15 точки станаха Мартин Пенев и Венелин Кадънков.

Победата бе помрачена от тежката контузия, която получи в четвъртия гейм венецуелският национал Франциско Сотелдо, който до преди това се намираше в перфектна форма. В своеобразен финал за второто място шампионът на Иран и на Азия Пайкан изненада европейския вицешампион и досегашен носител на "Купа Балканстрой" Ираклис (Солун), побеждавайки го убедително с 3:0 (25:21, 25:18, 25:19).

Българинът Красимир Гайдарски не се появи в игра за иранския отбор.

Турнирът беше закрит от временно изпълняващия длъжността кмет на град Разлог Благой Дункин, който пожела на гостите от Иран да станат отново шампиони на страната си, на Ираклис да станат първи в  Гърция, а на Пирин-Балканстрой пожела да стане  шампион на България и вицешампионското място за  ЛУКойл-Нефтохимик.

Купата на победителите връчи бившият кмет на Разлог сега народен представител инж. Любен Татарски, а честта да връчат индивидуални отличия на състезателите имаха председателят на ОбС-Разлог Радко Тумбев и изпълнителният директор на Пирин-Балканстрой Борис Коцаков.