3. Пирин надви с лекота Монтана – 3:0

Пирин надви с лекота Монтана – 3:0

Волейболният Пирин Балканстрой записа 11-а победа в Суперлигата за този сезон, след като в мач от 21-ия кръг, игран в зала „Септември”, след като се наложи с 3:0 гейма (25:21, 25:15, 25:17) над слабака Монтана.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините, които набързо натрупаха няколко точки аванс. Преднината им се запази до края на гейма и разложани го затвориха при 25:21. През втората част играчите на Пирин вдигнаха още повече оборотите и в нея буквално пометоха своя опонент с 25:15. След като вече губеха с 0:2 гейма волейболистите на Монтана загубиха мотивация и в третия не оказаха почти никаква съпротива, губейки го със 17:25.