3. Пирин би европейския вицешампион, Нефтохимик загуби от шампиона на Азия

Пирин би европейския вицешампион, Нефтохимик загуби от шампиона на Азия

В две противоположни посоки се развива представянето на двата български отбора във второто издание на турнира за Купа Балканстрой в Разлог

В две противоположни посоки се развива представянето на двата български отбора във второто издание на турнира за Купа Балканстрой в Разлог. Домакините от Пирин Балканстрой записаха втора престижна победа - този път над финалиста от Европейската Шампионска лига Ираклис (Солун, Гърция) с 3:2 (25:27, 25:23, 26:28, 25:16, 15:13). ЛукОйл Нефтохимик (Бургас, България) пък регистрира втора загуба в състезанието - 1:3 (24:26, 20:25, 25:23, 15:25) срещу азиатския шампион Пайка (Техеран, Иран).

Наставникът на Пирин Мирослав Живков започна със същите седем титуляра, които изнесоха и двубоя с Пайкан, но този път с много повече смени. Нов страхотен мач направи новият диагонал на разложани Александър Димитров, който стана и топреализатор за отбора с 25 точки (3 аса, 18 атаки, 4 блокади). Повторен дебют за Пирин направи разпределителят Константин Митев, който през миналия сезон игра в турското първенство. Той напълно замести Франсиско Сотелдо за последните два гейма, в които домакините успяха да обърнат резултата от 1:2 за Ираклис. В тези геймове Николай Пенчев и Костадин Гаджанов също бяха в основната седморка.

В по-ранния мач за деня, Красимир Гайдарски не се появи в игра за победителите от Иран. За ЛукОйл Нефтохимик най-резултатен бе Мартин Пенев с 19 точки (2 аса, 16 атаки, 1 блокада). Диагоналът Венелин Кадънков добави 10 точки, всичките от атака, а центърът Петър Кирчев впечатли с цели 4 точкови блокади. В игра за бургазлии се появи и новият капитан на отбора Георги Петров.