3. Пирин Балканстрой и Левски Сиконко стартираха "Купа Филипови 2000" с победи

Пирин Балканстрой и Левски Сиконко стартираха "Купа Филипови 2000" с победи

В мач от турнира за Купа “Филипови 2000”, който е част от Суперлигата на България по волейбол за мъже, Пирин Балканстрой (Разлог) победи Арда (Кърджали) в своята зала “Септември” с 3:1 (25:15, 25:19, 20:25, 25:19).

Топреализатор на мача обаче стана диагоналът на кърджалийци Невен Нешев, който завърши с 20 точки. Най-резултатен за победителите стана техният капитан Благовест Катранджиев с 19 точки. Той регистрира и фантастична ефективност на посрещането с 81% перфектно насочване и 88% позитивно насочване на посрещнатата топка. Станислав Петков добави 18 точки за Пирин.

Пирин Балканстрой (Разлог): Франсиско Сотелдо - 2 точки (0 аса, 1 атака, 1 блокада), Ивайло Филипов - 12 (1, 11, 0), Благовест Катранджиев - 19 (2, 17, 0), Станислав Петков - 18 (3, 13, 2), Костадин Гаджанов - 9 (0, 5, 4), Христо Модев - 8 (1, 6, 1), либеро Атанас Митрев, Кирил Красневски, Атанас Митев, Николай Пенчев - 3 (1, 2, 0), Асен Кирев, старши треньор Мирослав Живков

Арда (Кърджали): Делчо Раев - 2 точки (0 аса, 1 атака, 1 блокада), Невен Нешев - 20 (1, 17, 2), Запрян Доникян - 8 (0, 8, 0), Валентин Димов - 9 (0, 9, 0), Младен Кавалджиев - 10 (1, 7, 2), Златан Йорданов - 9 (1, 7, 1), либеро Николай Колев, Никола Ковачевски, Теодор Маринов - 1 (0, 1, 0), старши треньор Иван Халачев

В същата група “Б” на турнира чиста победа постигна носителят на Купа “Атаро Клима” Левски Сиконко (София). В Разлог “сините” победиха Черно море БАСК (Варна) с 3:0 (25:16, 25:22, 25:22) за 67 минути игрово време.

Диагоналът на Левски Николай Учиков имаше ден и стана топреализатор на двубоя. Той завърши с 20 точки (1 ас, 17 атаки, 2 блокади). Методи Ананиев отбеляза 16 точки (14 атаки, 2 блокади), а като титулярен посрещач на мястото на наказания от клуба Валентин Братоев игра Деян Нинов, който реализира 9 точки (7 атаки при внушителната успеваемост от 78%, 2 блокади).

За варненци най-резултатен стана техният диагонал Борис Янков със 17 точки (16 атаки, 1 блокада).