3. Петьо Драгиев и Финикас се класираха за четвърфинал за купата на Гърция

Петьо Драгиев и Финикас се класираха за четвърфинал за купата на Гърция

Петьо Драгиев и воденият от него Финикас (Сиру) се класираха за четвъртфиналите на купата на Гърция. Отборът на Драгиев победи с 3:2 (25-21, 25-22, 19-25, 22-25, 15-13) солунския гранд ПАОК и възвърна надеждите на феновете си за добри изяви през оставащите мачове до края на сезона.

Най-резултатен за отбора на Петьо Драгиев бе американският диагонал Мат Уебър с невероятните 39 точки (1 ас, 36/60 атаки, 2 блокади). Новото попълнение на отбора Иван Власев също изигра отличен мач, като добави 11 точки за успеха (1 ас, 6/10 атаки, 4 блокади).

Мачът започна повече от добре за домакините от Сирос, които спечелиха първите 2 гейма с 25:21 и 25:22 с отлична игра. Мачът вървеше към 3:0 гейма, но не такова бе мнението на съдията, които с доста спорни решения и няколко жълти картона успя да върне интригата в мача и да помогне на гостите от ПАОК да спечелят частта с 19:25.

Четвъртата част премина пак нервно, като след няколко грешки на момчетата на Драгиев ПАОК успя да спечели и тази част с 22:25.

Петия гейм започна с преимущество на гостите от ПАОК, които дори успяха да поведат с 13:10. Волейболистите на Финикас обаче се върнаха в играта и спечелиха частта с 15:13, а с това и мача с 3:2.