3. Петков: Не бяхме свежи срещу ЦСКА

Петков: Не бяхме свежи срещу ЦСКА

Все едно е карма да играем все по 5 гейма, допълни Лора Китипова

Волейболистките на Марица (Пловдив) записаха изключително драматична победа в двубоя си от женската Национална волейболна лига между с гостуващия ЦСКА (София).

Мачът все пак завърши при резултат 3:2 за домакините, а какви са причините участничките в Шампионската лига да изпитват такива трудности у нас разкри треньорът Иван Петков.

„Доминиращи бяха сервисите. Имаше на моменти добри защити от наша страна, но си личеше, че нямахме свежест. Там, където трябваше да доминираме, като атаката, след първия гейм бяхме доста рехави. ЦСКА игра добре. Поздравявам ги. Хванаха един отбор като нашия в недобро състояние.

Ние не сме очаквали да ни бъде чак толкова трудно, но ни се събраха доста мачове, доста умора. Реално след мача с Енисей (Красноярск) имаме само една тренировка. След първия гейм нещата заприличаха повече на контрола от наша страна, отколкото на мач от първенството, който трябва да спечелим по-убедително.

Да, всички очакват Марица да печели с 3:0, но тази година ще ни бъде много трудно с оглед на много натоварената програма, която имаме. Чест прави на момичетата, че се измъкнаха в тази ситуация. Бяхме свикнали да побеждаваме бързо с по 3:0, но ще има и такива мачове”, заяви спецът.

Разпределитеката на маричанки Лора Китипова пък добави, че тя и съотборничките й са стигнали до успеха благодарение на това, че са показали характер в решаващия 5-и гейм.

„От самото начало нещата не се получаваха и така до края. Показахме характер в тайбрека и успяхме да спечелим. Свикнала съм с пътуванията - през миналия сезон бях в Русия. Да, тежко е, защото ни се събират доста нагъсто мачовете и все по пет гейма. Все едно е някаква карма.

Стараем се в следващите мачове да сме по-категорични и да се подготвим за важните двубои в Шампионската лига. Предпочитам да ни се паднат отбори, които можем да победим.

Срещу който и отбор да играем, ще дадем максимума от себе си и ще търсим победата. Излизаме за победа срещу всеки тим”, категорична бе Китипова.