3. Първа победа за България на Балканиадата за девойки в Черна гора

Първа победа за България на Балканиадата за девойки в Черна гора

Момичетата на наставника Атанас Лазаров победиха домакините с 3:0 (25:15, 25:19, 25:18)

Националният отбор по волейбол на България за девойки младша възраст постигна категоричен успех над домакините от Черна гора с 3:0 (25:15, 25:19, 25:18) в полуфинален мач за местата от пето до осмо на Балканското първенство в Бар. Това е първата победа на момичетата в това състезание и ги изпраща в директен спор за петото място в последния ден от Балканиадата днес.

Наставникът Атанас Лазаров заложи на същата титулярна шестица като в последните два мача. Домакините започнаха малко по-концентрирано и дръпнаха в резултата преди първото техническо прекъсване. С отлични изяви на Искра Минтова на сервис и в нападение резултатът бе изравнен за 10:10, а в добро насочване на начлния удар се поупражни и Гергана Георгиева, давайки аванс от 16:11 за нашите.

Към края на частта и блокадата на България заработи и геймът бе затворен убедително при 25:15. Успехът в първия гейм донесе така необходимото самочувствие на българските момичета и те с увереност влязоха и във втория. Малките "лъвици" подобриха всички елементи на играта си. Вървеше атаката на Гергана Димитрова и Симона Димитрова, сервисът продължи да затруднява черногорките, а в редките случаи, когато се налагаше намеса на блокадата или на либерото Велина Кансъзова, те се справяха успешно.

Временното спиране на тока в зала "Югославия" не успя да разконцентрира нашите и те спечелиха и тази част - 25:19. Черногорките се поокопитиха в началото на третата част, но за малко. Те имаха леко предимство в резултата до първото техническо прекъсване. Изравняването дойде при 12:12, след което на сервис застана най-високата в българския отбор Деа Славова. Отличните и сервиси помогнаха на българките да поведат със 17:12 до поредното спиране на електричеството в залата. След прекъсването и Гергана Георгиева пак потормози домакините със своите начални удари и така се стигна до категоричното 25:18 в гейма и 3:0 в мача.

Най-резултатна в мача стана централната блокировачка Гергана Георгиева, която реализира феноменалните 8 аса за общо 16 точки в срещата при 71% ефективност в атаката. Другият център Деа Славова пък отчете 100% успеваемост в четирите нападения, които предприе. Симона Димитрова и Гергана Димитрова добавиха по 11 точки, а за Черна гора най-много отбеляза диагоналът Николета Перович с 10 точки. (БТА)