3. Отборът на Христо Златанов на една победа от полуфиналите в Италия

Отборът на Христо Златанов на една победа от полуфиналите в Италия

Вчера се изигра и срещата на третия отбор в Италия, в който има българска следа, макар и облечена в екипа на националния отбор на Италия. Копра Нордмеканика (Пиаченца) на Христо Златанов постигна втора победа в четвъртфиналната плейофна серия срещу РПА-LuigiBacchi.it (Перуджа), този път у дома. Копра регистрира същия резултат, както и в първата среща между двата тима – победа с 3:1 гейма (27:25, 25:19, 19:25, 25:19).

Продължават плейофните серии във волейболното първенство на Италия. Два от отборите с българско участие вече изиграха вторите си мачове. Тренто – на Матей Казийски, Краси Стефанов и Радо Стойчев почти си осигури участие в следващата фаза на елиминациите, след като води с 2:0 победи над отбора на Венци Симеонов – Тоно Калипо Вибо Валентия. На другия полюс е тимът на националния селекционер Силвано Пранди, в който играе и Владо Николов, Кунео е на крачка от отпадане след двете загуби от Акуа Парадизо Габека (Монтикиари).

Златанов отново показа защо редовно попадаше в сметките на националните селекционери на Италия, въпреки наличието на италиански звезди от световна величина. Той отбеляза 18 точки, които го направиха топреализатор за отбора на победителите.

Следващите мачове са на 9 април, като Тренто и Кунео са домакини, а Златанов и отбора от Пиаченца ще гостуват в Перуджа.