3. Николай Пенчев грабна наградата за Най-добър посрещач на eвропейското

Николай Пенчев грабна наградата за Най-добър посрещач на eвропейското

Младата надежда на българския волейбол Николай Пенчев прибави престижно индивидуално отличие към сребърния си медал от току-що завършилото Европейско първенство в Беларус.

„Лъвчетата" на Николай Желязков не успяха да надвият връстниците си от Русия и отстъпиха финалния двубой с 1:3, но състезателят на Пирин Балканстрой бе определен за най-добър посрещач на турнира благодарение на стабилните си изяви от началото на първенството до самия негов край.

Пенчев заслужи наградата с чудесните си показатели от средно 88% позитивно и 23% перфектно посрещане в Беларус. Руснакът Игор Филипов стана най-полезен играч на турнира (MVP). Останалите индивидуални отличия попаднаха в ръцете на новите шампиони и участниците в малкия финал на наппреварата Сърбия и Холандия.