3. Нешич продължава без загуба в Италия

Нешич продължава без загуба в Италия

Отборът на българския треньор Драган Нешич Монте Скиаво Банка Марке (Йези) продължава без загуба и след третия кръг на женското първенствво на Италия. Монте Скиаво нанесе първа такава на гостуващия Ямамай (Бусто Арсицио) с 3:1 (25:9, 25:19, 22:25, 25:19) и запази лидерската си позиция във временното класиране с 8 точки.

Другият "български" тим в Серие А1 Деспар (Перуджа) записа втора загуба - 1:3 (19:25, 23:25, 25:20, 15:25) като гост на Скаволини Пезаро. Антонина Зетова отбеляза впечатляващите 24 точки (1 ас, 20 атаки при 49% успеваемост, 3 блокади), с които стана топреализатор на отбора си.

Нейната млада съотборничка Елица Василева влезе от ъгъла във втория и четвъртия гейм, но записа само една точкова атака от шестте, които опита. В класирането Деспар заема девето място с 3 точки.