3. Нехтохимик докосва финала след нова победа над Пирин

Нехтохимик докосва финала след нова победа над Пирин

Следващият двубой от серията е на 29 март (четвъртък) в Благоевград

Шампионите от Нефтохимик 2010 са на крачка от финал в Суперлигата, след като се наложиха с 3:1 (17, -23, 19, 22) срещу Пирин у дома във втория полуфинален двубой от плейофите. В първата среща волейболистите на Найден Найденов победиха с 3:0.

Бургаският тим доминираше през повечето време, като интрига имаше във втората част. Гостуващият тим изоставаше в резултата, но след първото техническо прекъсване играчите на Северин Димитров се мобилизираха и поеха инициативата, за да изравня - 1:1 гейма.

В следващата част играта тръгна равностойно, но домакините се откъснаха и не срещнаха повече проблеми. В четвъртия гейм Пирин поведе и опита да вкара мача в тайбрек, но това не се случи.

Следващият двубой от серията е на 29 март (четвъртък) в зала "Скаптопара" в Благоевград.