3. Найден Найденов: Проблемите на Жеков не са психически, не е откачил, спокойно (+ВИДЕО)

"Надявам се да мога да го използвам за финалите на Световната лига"

Селекционерът на българския национален отбор по волейбол Найден Найденов заяви след драматичната победа с 3:2 над Аржентина, че в такива мачове може да си направи изводи на кого може да разчита в трудни моменти. Той не е сигурен дали Андрей Жеков ще е в отбора на България за финалите на Световната лига от 4 до 8 юли в София.

„Получи се хубав мач. Радвам се, че спечелихме, след като загубихме един спечелен гейм. После се мобилизирахме и спечелихме. В момента отборът се гради и се сплотява. Важно е за мен да намеря най-точните хора, на които мога да разчитам в тежките моменти, в такива мачове може да се прецени кои са те. Допуснахме доста грешки. Има хора, които имат да влизат в ритъм. Не съжалявам, че влязохме в пети гейм, трябват ни такива мачове. Не мога да кажа, че нарочно сме стигнали до пет гейма, но това е добър опит за нас. Днес в контраатака малко куцахме и тези геймове, които загубихме, беше заради контра.

За отсъствието на Андрей Жеков треньорът обясни. „ Андрей има малко проблеми, ще разберем за какви са. Той и днес остана почивка, ще видим утре дали може да играе. Той има доста уважителни причини и се опитваме да го съхраним. Надявам се той да бъде в състава за финалите. Не съм казвал, че проблемите му са психически, не е откачил, спокойно. Ситуацията е такава, че трябва да правим компромиси.”

Относно догадките, че Цецо Соколов може да играе на поста на Матей Казийски като посрещач и отказа на Соколов да действа в тази роля, Найденов каза: „Малко прибързано говори Цецо, че може да играе като посрещач. Ако всички са здрави, той няма да си сменя поста.”

Левски спечели Суперкупата на България за втора поредна година (ВИДЕО)

"Сините" надвиха Дея спорт Бургас с 3:2 гейма

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен