3. Националният ни отбор за юноши младша възраст разнищи италианците на Евро 2009

Националният ни отбор за юноши младша възраст разнищи италианците на Евро 2009

Българският национален отбор за юноши младша възраст започна великолепно своето участие в Европейското първенство в Ротердам (Холандия), побеждавайки връстниците си от Италия с 3:1 (25:23, 14:25, 25:16, 25:16).

В първия гейм след 8:7 на първото техническо прекъсване, серия от сервиси на Пламен Драгиев доведе до разлика в резултата в полза на Лъвчетата. След 20:15 обаче 5 безответни точки на италианците възстановиха равенството и играта тръгна точка за точка. Фантастични атаки на Николай Пенчев дадоха предимство на България и нашите спечелиха с 25:23.

Във втория гейм италианците тотално разбиха Лъвчетата с 25:14, но единственото, което постигнаха, беше да ги раздразнят. Последваха два разгромни гейма в полза на България, в които отново над всички бе младият състезател на Пирин Балканстрой (Разлог, България) Николай Пенчев - 25:16, 25:16 и първа победа за трикольорите, които в този мач играха с изцяло червени екипи.

Утре е вторият мач на Лъвчетата от Група C - срещу другия тим от групата Белгия. Срещата е от 19:00 б.в.