3. НА ЕВРОВОЛЕЙ 2021: "Лъвиците" ще си връщат самочувствието срещу Чехия

НА ЕВРОВОЛЕЙ 2021: "Лъвиците" ще си връщат самочувствието срещу Чехия

С успех тази вечер ще си гарантираме второто място в групата

Тази Вечер България излиза срещу Чехия в четвъртия си двубой от европейското първенство по волейбол за жени. Двубоят в пловдивската зала "Колодрума" започва в 20:30 часа и ще бъде предаван пряко по RING.BG.

"Лъвиците" ближат рани след драматичната загуба с 2:3 от Германия в неделя. 3а нея съжалява и селекционерът Иван Петков.

"Още ме е яд за изпуснатия шанс за победа срещу Германия. За първи пот Виждам подобна статистика на загубил отбор. По-добри сме на всички елементи, но в крайна сметка загубихме", заяви специалистът.

"Вече гледаме към следващия ни двубой срещу Чехия. Знам, че няма да е лесен, но ние излизаме за победа. Гоним първо успех срещу Чехия, а след това ще мислим за двубоя срещу лидера Полша”, добави селекционерът.

Срещу германките диагоналът Емилия Димитрова заби 18 точки, но те не се оказаха достатъчни за победа. "Има разочарование, но се стига и до такива моменти. Гоним победи във вторник и сряда, както и първото място. Германките играха добре на сервис, което беше ключово. Колкото и силна атака да имаме, с топка от четвърти-пети метър трудно става... Не знам дали е най-важно да сме първи в групата. Не е изчезнал шансът за лидерското
място”, заяви Димитрова.

При успех над Чехия националките ни ще запазят второто място в Група В преди последния мач срещу лидера Полша. Той е утре от 20:30 часа в Пловдчв.

Ако втората позиция в потока бъде задържана, то на осминафиналите "лъвиците" ще се изправят срещу третия от група D. Сблъсъкът ще е на 29 август, неделя, от 20:30 часа в "Колодрума". Ако финишираме трети, се очертава да имаме по-тежък съперник и ще играем осминафинала ден по-рано на 28 август, срещу втория от група D.

Вчера чехкините срещнаха Гърция, която е последна в подреждането и макар и трудно, се наложиха с 3:0.