3. Монтана постигна исторически успех във волейбола

Монтана постигна исторически успех във волейбола

Българите елиминираха Апоел Кфар Саба

Монтана записа исторически успех на волейболната сцена при мъжете, елиминирайки Апоел Кфар Саба (Израел) след драматична победа у дома с 3:2 (27:29, 25:17, 25:20, 20:25, 16:14) в 1/16-финален мач-реванш от турнира Чалъндж къп. Първата среща между двата състава беше спечелена с 3:1 от монтанци, които елиминират първи съперник на европейската сцена.

Домакините започнаха колебливо двубоя в зала "Младост" и допуснаха израелският тим да поведе в резултата след 27:29. Воденият от Даниел Пеев състав започна да играе значително по-спокойно в атака в следващите две части и победи с 25:17 и 25:20, с което си осигури участие в следващата фаза.

Апоел се върна в двубоя след 20:25 в четвъртия гейм, но Монтана победи с 16:14 в тайбрека на срещата.

Аспарух Аспарухов реализира 20 точки за българския отбор, а неговият съотборник Кирил Клец добави още 18 точки. За гостите Рафал Деваш се отличи с 14 точки.

На осминафиналите в надпреварата Монтана ще играе срещу гръцкия Фойникас Сирос, където играе българинът Боян Йорданов.