3. Монтана е зимният хит в Суперлигата

Монтана е зимният хит в Суперлигата

Деветият кръг на волейболната Суперлига при мъжете не мина без изненади. Последният в класирането Монтана продължи победния си ход, като този път удари Марек. Арда не успя да вземе дори гейм в Разлог и потвърди мнението на специалистите, че няма да задържи позициите си от есента. Тимът от Кърджали вече е 5-и, а на полусезона бе втори. Волейболистите на Левски продължават на приливи и отливи. Шампионите дадоха гейма на младоците от Славия.

Пирин - Арда 3:0
В Арда липсата на разпределителя Константин Митев е крещяща. Волейболистите на Иван Халачев играха плахо, големият проблем идваше от посрещането и организирането на атаката. Плеймейкърът Ивайло Илиев-Чайката рядко оставяше нападателите си без блокада, а капитанът Невен Нешев се загуби. В Пирин блесна талантът на 18-годишния Николай Пенчев. Младежът вече е титуляр в състава на Мирослав Живков, след като посрещачът Благовест Катранджиев подписа в Иран. Пенчев обаче се включи отлично, като бе стабилен в посрещане и в нападение.

Монтана - Марек 3:2
С привличането на бившите национали Георги Вълов и Цветан Христов Монтана се превърна в отбор, с който всички трябва да се съобразяват. След като победи Левски Сиконко преди седмица, сега отборът на Петър Узунов обърна и Марек. Дупничани, които в началото на сезона бяха сочени за един от фаворитите за титлата, изпуснаха мача, след като в третия гейм водеха с 19:14, но загубиха. В основата на обрата беше резервният разпределител Денислав Емилов, който сложи ред в играта на Монтана. Така волейболистите на Узунов записаха втора поредна победа и от аутсайдери се превръщат в новия хит в първенството.

Левски Сиконко - Славия 3:1
След загубата от Монтана (2:3) шампионите нямаха право на грешна стъпка. В собствената си зала "Сиконко" Левски спечели на ходом първите два гейма, в които се развихри капитанът Георги Братоев. Разпределителят не само даваше пасове като по конец, но и бе железен в блокада. Славия опита да се върне в мача, като спечели третия гейм, но силите на белите свършиха и в четвъртия гейм доминацията на шампиона бе тотална.