3. Марица загуби от полякини в Шампионската лига

Марица загуби от полякини в Шампионската лига

Най-резултатна за пловдивчанки беше Симона Димитрова с 11 точки

Марица (Пловдив) не успя да спечели дори гейм в третия си мач от Група С на Шампионската лига. При първото си гостуване шампионките на България отстъпиха с 0:3 (-16, -24, -12) на полския Хемик (Полице) след час и 23 минути игра пред пълни трибуни в зала "Видовисково-Спортова" в Кошалин.

В първия гейм Марица имаше леко предимство в посрещането, но с далеч по-успешните си атаки домакините наложиха тотално превъзходство за крайното 25:16.

Марица успя да поведе с четири точки във втората част. Хемик стопи разликата. После полякините дръпнаха с три точки, но българките възстановиха равенството за 22:22. Епилогът на гейма бе повече от драматичен. След 24:24 зрителите станаха свидетели на дълго разиграване с няколко фантастични спасявания от страна на "жълто-сините" в защита, като в крайна сметка късметът бе на страната на домакините и им донесе геймбол, който те оползотвориха за 26:24.

В третия сет с отлично нападение и още по-добра защита домакините разгромиха пловдивчанки с 25:12.

Топреализатор на мача стана Катажина Зарошлиньска-Крул със 17 точки за победителките. Наталя Менджик и Малвина Смажек добавиха съответно 15 и 13.

Марица остана на последното четвърто място в групата без спечелени точки. В другия мач от групата, руският Динамо Казан (Казан) посреща сръбския Визура (Рума) утре.

Същите двойки, но при разменено домакинство, ще играят и в следващия четвърти кръг, като Марица посреща Хемик в зала Колодрума на 8 февруари от 18:30 б.в.