3. Марица тръгва към нова Купа на България с Раковски

Марица тръгва към нова Купа на България с Раковски

Млада волейболистка на тима стана Най-добър блокировач

Раковски (Димитровград) е отборът, който ще се изправи срещу Марица (Пловдив) в първия полуфинал за Купа България по волейбол днес, 22 декември, от 17:00 ч.

Двубоят ще се играе в старозагорската зала Иван Вазов. Той ще бъде предаван и пряко по Диема спорт.

Очаква се възпитаничките на Иван Петков да нямат проблем със своите съпернички, след като вече ги победиха категорично в двубоя от шампионата през ноември с 3:0 гейма.

Тогава Раковски успя да се държи близо до шампионките само в първия гейм, в който записа 20 т. В останалите два маричанки им дадоха по едва 16 т.

Волейболистките от Димитровград заемат 5-ото място в НВЛ след 2 победи и 4 загуби. Вчера те надделяха драматично над Берое с 3:2 гейма, за да се доберат до полуфиналите.

В същото време по малките пловдивчанки (до 15 г.), възпитанички на Атанаска Никифорова, спечелиха срещу домакина на турнира „Иван Николов” - Звезди 94 (София) мача за бронза, като ги надиграха с 3:0 (26:24, 25:22, 26:24).

Носител на Купата стана ЦСКА (София) след победа с 3:0 (28:26, 25:22, 25:17) във финала с Левски.

Волейболистката на Марица Таня Трендафилова пък бе наградена индивидуално като най-добър блокировач на турнира.