3. Марица тръгна с разгромна победа 3:0 в девическия турнир в Пловдив

Марица тръгна с разгромна победа 3:0 в девическия турнир в Пловдив

С разгромна победа с 3:0 тръгна девическият отбор на Марица срещу гръцкия СПАТА Атина в първия ден от силния международен волейболен турнир за девойки, който започна днес в Пловдив. Младите маричанки бяха с две класи над елинките и не им оставиха никакви шансове да се доберат дори и до гейм.

Момичетата на треньорката Атанаска Атанасова спечелиха мача за по-малко е час  игра. Първият и вторият гейм жълто-сините доминираха тотално, след като на площадката играха титулярките. Така домакините на бърза ръка взеха двете части след пълно превъзходство - 25:14 и 25:16.

В третия гейм Атанаска Атанасова пусна твърде експериментален състав и дори реши да размести постовете на някои от момичетата си, за да ги види в нова роля при игрови ситуации. И докато маричанки се адаптират и усетят какво става гостенките изненадващо дръпнаха с 15:10. Тогава Марица си върна стартовия състав и нещата бързо си дойдоха на мястото – 16:16. После пловдивчанки натиснаха по-осезаемо поведоха с 21:18, за да затворят гейма с 25:20.

Съставът на Марица: Теодора Симеонова, Кристина Гунчева, Ана Христова, Дани Найденова, Силвия Андреева, Велина Кансъзова, Мира Тодорова /Моника Димова, Милена Димова, Илияна  Минкова/

В другата среща от деня сръбският ВК Тръстеник победи също с 3:0 /25:21, 25:18, 25:12/ нашия Хебър /Пазарджик/ и се очерта  като основен конкурент на младите маричанки за първото място.

Програмата за утре е по-сгъстена и включва по два мача за всеки отбор.

Сутринта  от 9,30 часа ще се срещнат двата чуждестранни отбора  в състезанието – СПАТА Атина и сръбския ВК Тръстеник. Веднага след този мач - от 11 часа, жълто-сините от Кършияка посрещат Хебър.  Следобед ще се играе ІІІ кръг. От 16 часа е срещата Хебър - СПАТА, а в 18 часа домакините от Марица закриват турнира с мач срещу ВК Тръстеник.

Награждаването на всички призьори утре вечерта на официална работна вечеря с всички гости и състезатели на турнира. Тогава ще бъдат раздадени шампионската купа на победителките в състезанието и отличени най-добрите състезателки по постове, както и коронясана победителката в „Мис Турнир”.