3. Марица стана шампион по волейбол при 13-годишните

Марица стана шампион по волейбол при 13-годишните

Волейболният тим „Марица” при момичетата до 13-годишна възраст извоюва шампионската титла на България в тази възраст.

Волейболният тим „Марица” при момичетата до 13-годишна възраст извоюва шампионската титла на България в тази възраст. Това стана след нова комфортна победа във финалната четворка от държавното първенство при подрастващите, които се проведоха в зала „Фестивална” във Видин. В решителния финален мач за златните медали малките маричанки победиха с 2:1 домакините от „Бдин”/Видин/ и така заслужено вдигнаха шампионската купа.

Преди това на полуфиналите жълто-сините от Пловдив /с треньор Цеца Тенева/ разбиха с 2:0 връстничките си от кюстендилския „Велбъжд”.

В своята предварителна група „А” „Марица” се класира убедително на първото място, с което загатна за добрия си потенциал. Това стана след  4 победи  - отново с 2:1 над домакините от „Бдин”/Видин/ и с по 2:0 над тимовете на „Яворов” /Чирпан/, „Пирин” /Разлог/ и столичния „Звезди”.

Победителят в другата предварителна група „Б” - тимът на „Спартак” /Плевен/ се класира на третото място, след като в малкия финал надделя с 2:1 над „Велбъжд”/Кюстендил/.

”Бяхме най-добирят отбор на турнира във Видин и си заслужихме златните медали. Радваме се много за тази шампионска титла, това показва че нашата волейболна школа работи на добро ниво”, коментира изпълнителният директор на „Марица” Стоян Гунчев-Чугуна.