3. Марица с първа крачка към полуфиналите, отнася 3:0 Спартак /Пл/

Марица с първа крачка към полуфиналите, отнася 3:0 Спартак /Пл/

Волейболистките на Марица направиха първа крачка към полуфиналите, след като днес отнесоха с 3:0 плевенския Спартак в първия четвъртфинален плейоф от шампионата на женския волейелит.

Волейболистките на Марица направиха първа крачка към полуфиналите, след като днес отнесоха с 3:0 плевенския Спартак в първия четвъртфинален плейоф от шампионата на женския волейелит.

Маричанки бяха с две класи над съперничките си и не им оставиха почти никакви шансове за изява. Кършиякалийки не позволиха на гостенките нито веднъж да поведат в резултата в отделните части. Въпреки, че играха с 50 % от възможностите си домакините спечелиха мача за час и 14 минути игра с 25:13, 25:11 и 25:14.

В І гейм пловдивчанки поведоха с 8:4 и методично увеличаваха преднината си 15:8, 20:11, за да финишират частта на 13.

Във ІІ и ІІІ гейм класата на маричанки отново бе очевидна и те доминираха изцяло на площадката. И в двете части Марица в началото поведе с 5 точки аванс, а после с лекота затвориха победно геймовете на 11 и на 14.

С най-много точки за Марица се отличиха Ани Маринова и Диана Малинова.